Schedule2016-2017

 

MONDAY STUDIO I STUDIO II STUDIO III STUDIO IV
3:00 PM Beg Int Acro (WB)
4:00 PM Int Acro (W) Hip Hop II (JM) Combo I-II (WB) Beg Jazz/Ballet
5:00 PM Adv Acro (W) Teen Jazz Co (H) Jazz/Acro I 6-9 (WB) Hip Hop I (JM)
6:00 PM Infiniti Co. (H) Adv. Company Ballet (NM) Combo II-III (WB) Tap V
7:00 PM Beg Teen Hip Hop (JM) Tap VI-VII
7:30 PM Co Jazz V-VI (H) Ballet IV-V (NM)
8:00 PM Jazz II (JM) Teen/Adult Tap
TUESDAY STUDIO I STUDIO II STUDIO III STUDIO IV
9:00 AM Beg Combo 3-4 (WB)
10:00 AM Combo I 4-5 (WB)
4:00 PM Jazz II (WB) Beg Jazz (JM) Beg Ballroom (K) Combo I (AC)
5:00 PM Junior Company (M) Beg Hip Hop (JM) Tap V (WB) Beg Combo (AC)
6:00 PM Mini Jazz (M) Adv Stretch & Conditioning (H) Jazz I-II (WB) Combo I (KL)
7:00 PM Adv. Tech Jazz (M) 1:15 Int. Turns (H) Hip Hop III (JM)  Tap III(KL)
8:00 PM Lyrical (JM) Beg Teen Tap (KL)
WEDNESDAY STUDIO I STUDIO II STUDIO III STUDIO IV
9:00 AM Beg Combo (WB)
4:00 PM Int Ballroom (W) Mini Co.Tech (H) Tap IV (WB) Tap III (KL)
5:00 PM Bell Tap 9-12 (W)  Ballet II-III (SP) Jazz I (WB) Beg Combo (KL)
6:00 PM Teen Christmas (W) Adv. Company Ballet (NM) Ballet I (SP) Beg Ballet (KL)
7:00 PM Tap Reindeer/Santa Ballet II (PH) Beg Jazz (KL)
7:30 PM Company Christmas

 

Ballet V (NM)
8:00 PM Ballet IV (PH) Teen Hip Hop (RB)
THURSDAY STUDIO I STUDIO II STUDIO III STUDIO IV
4:00 PM Int Acro (W) Ballet I (MC) Jazz I-II (WB) Beg Jazz
5:00 PM Jazz/Acro (WB) Ballet I-II (PH) Beg. Musical Theater (MC) Beg Ballet
6:00 PM  Tap IV-V (WB) Ballet III-IV (PH) MT Adv Singing (DT) Tap VI (JM)
7:00 PM Jazz II-III (WB) Ballet V (PH) MT Jr.

Singing (DT)

Tap VII (JM)
8:00 PM Pointe (PH) MT Teen Int Singing (DT) Beg Teen/Adult Tap (JM)
FRIDAY STUDIO I STUDIO II STUDIO III STUDIO IV
4:00 PM Hot Shots (H) Ballet II-III (CS) Beg Jazz I Tap III (W)
5:00 PM Sugar Kids (H) Ballet III-IV (CS) Ballet I-II Beg/Int Ballroom (W)
6:00 PM Pointe (CS) Hip Hop (RB)
SATURDAY STUDIO I STUDIO II STUDIO III STUDIO IV
9:00 AM Beg Int Acro (W) Jazz II (WB)
9:30 AM Balet IV + (M) Beg Combo (KL)
10:00 AM Int/Adv Acro (W) Jazz I 7-10 (WB)
10:30 AM Combo I (KL)
11:00 AM Adv Acro/Russian (W) Ballet III + (M) Beg Jazz/Acro (WB)
11:30 AM Tap IV (KL)
12:15 PM Adv Ballet (M)
12:30 PM Turns II (H) Mini Cristo (W) Ballet/Jazz (KL)
1:00 PM
1:30 PM Cristo (W) Beg Turns (MC)
1:45 PM Jazz V-VIII (M)
3:30 PM Hip Hop (RB)